czwartek, 15 stycznia 2015

Odbiór szczeniąt

Za kilka dni odjadą do nowych domów pierwsze szczenięta. Jest wtedy mnóstwo emocji zwłaszcza z Waszej strony :) co jest dla mnie jak najbardziej zrozumiałe. W domu kłębi się w głowie mnóstwo pytań, które niestety zapomina się kiedy rozmawiamy na miejscu. Dlatego proponuję zapiszcie te pytania na kartce i punkt po punkcie możemy je omówić.

Pamiętajcie aby zabrać ze sobą zwykły ręcznik oraz ręcznik papierowy, szczenięta często wymiotują lub ślinią się. W czasie podróży nie podajemy jedzenia nawet jeśli podróż trwa wiele godzin. Możemy zaproponować maluchowi jedynie wodę do picia.

Pamiętajcie o smyczy aby była możliwość zrobienia przerwy w podróży na kilka min i wyprowadzenia malucha na trawkę. Nigdy, przenigdy nie wolno Wam puścić maluszka swobodnie. Obróżkę, do której zostanie przyzwyczajony dostanie w wyprawce.
Nie przejmujcie się jeśli maluch w czasie takiej przerwy nie zrobi siusiu lub nie będzie chciał pić, zrobi to po przybyciu do domu.

Szczenięta na ten moment jedzą 4 razy na dobę w godz około 7, 11-12, 16-17, 20-21. Trzy pierwsze posiłki to barf w ilości około 100g na szczenię i wieczorem sucha karma (do woli). Podsumowując każde ze szczeniąt zjada około 300g barfa dziennie + sucha rama wieczorem do woli.
Jeśli będziecie mieli problem z podawaniem 4 posiłków możecie zmniejszyć ich ilość do 3.

Szczenięta jedzą barfa firmy PRIMEX, mieszankę BEGINNING cielęcina lub baranina oraz mieszankę LIFETIME cielęcina lub baranina. Te mieszanki są dostępne z różnego rodzaju mięsa.

Poza kojcem na podłogach w różnych miejscach rozkładam maty do siusiania, które działają jak pampers. Ja używam firmy SENI , są one dostępne w aptekach lub w internecie. Ja ostatnio zamawiałam tutaj http://www.ehigiena.pl/ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz