Wyprawka

Szczenięta odchodzące do nowych domów otrzymują w prezencie kilka drobiazgów, które mogą okazać się dość ważne zwłaszcza w pierwszych dniach pobytu w nowym domu.
W skład takiej wyprawki wchodzą:
- karma Specific Puppy Medium Breed CPD-M (1 kg)
- barf firmy Pimex, mieszanka Beginning - na około 2 dni
- miseczka, z której szczenię jadło u hodowcy
- obróżka
- kocyk z zapachem matki i rodzeństwa
- zabawka
- mata do siusiania
- inne drobiazgi

Na pewno jest dla Was ważne co potrzebujecie do pielęgnacji waszego nowego członka rodziny. Jakie szczotki, grzebienie, szampony, posłanie itp.
Postaram się Wam pomóc przedstawiając moje propozycje i sprawdzone produkty.

POSŁANIE

Obecnie moje psy śpią na posłaniach firmy Doogi w rozm. M http://doogi.eu/#/Legowiska/

 


Ale sprawdzają się również posłania typu ponton czy kanapa

 
 
 
 
Wybierajcie materiały raczej śliskie aby łatwo było odkurzyć zbierający się na nich piasek i włosy. Zawsze możecie położyć ma posłaniu kocyk, który łatwiej jest wyprać. Ważne jest również aby posłanie było rozbieralne, jest to bardzo praktyczne przy praniu. Posłanie powinno być wielkości mierzonej po zewnętrznej krawędzi o długości około 90-100 cm.
 
SZCZOTKA I GRZEBIEŃ
 
Ja od początku posiadania pierwszego Bearded Collie używam szczotek dla ludzi angielskiej firmy Mason Pearson. Są one bardzo drogie ale są najlepsze i wystarczą na całe życie psa a może i dłużej.
 
 
 
 
W Polsce one są bardzo drogie dlatego szukam ich raczej na ebay , gdzie można je kupić dużo taniej.
Jeśli się zdecydujecie na taką szczotkę najlepiej kupić w rozmiarze Handy lub Junior w wersji "bristle&nylon" czyli naturalne włosie z nylonem lub w wersji "nylon" czyli sam nylon.
 
 
Odpowiednikiem tej szczotki jest tańsza szczotka firmy Keller dostępna tutaj http://germapol.istore.pl/pl,product,8942174,keller,duza,profesjonalna,szczotka,z,wlosia,lczonego,z,nylonem.html
 

 Oprócz szczotki niezbędny jest metalowy grzebień i tutaj mogę polecić grzebienie firmy Greuhound z dłuższymi lub krótszymi zębami ale zawsze z mieszanym rozstawem zębów.
 
 
Niech nie zwiedzie Was to, że metalowe grzebienie można kupić już za 15 zł np. firmy Trixie , to jest tandeta za którą szkoda wydać nawet te 15 czy 20 zł. Grzebień jest bardzo ważny, bo to nim rozczesujecie kołtuny.
 
Jeszcze jedną szczotką, która nie jest konieczna ale może być bardzo przydatna jest szczotka z metalowymi zębami, którą ja używam po spacerze w lesie do usuwania z łap czy włosów igieł, mchu itp. Szczotka ta musi mieć bardzo elastyczną i miękką gumę. Polecam szczotkę firmy Mars
 
SZAMPON I ODŻYWKI
 
Najbardziej uniwersalnym szamponem dla Bearded Collie wg mnie jest szampon w koncentracie firmy Iv San Bernard Zielone Jabłuszko
 
i tej samej firmy odżywka po kąpieli do spłukiwania również zielone jabłuszko
 
Ja obecnie używam szamponu i odżywki do spłukiwania firmy Baldecchi
i odżywka
 
Muszę jednak zaznaczyć, że zestaw ten nie nadaje się do użycia przed wystawą, bo zmiękcza włos ale rewelacyjnie sprawdza się na co dzień aby włos nie kołtunił się i był łatwiejszy do rozczesywania. 
 
Używam również specjalnego szamponu do wybielania białych łap i mordki , jest rewelacyjny ale nie jest oczywiście konieczny.
 
Bardzo ważnym elementem jest odżywka do rozczesywania, której nie musimy spłukiwać. Najlepszym produktem jaki do tej pory odkryłam jest odżywka firmy Laser Lites o nazwie WOW.
Proszę się nie przejmować się opakowaniami zastępczymi produkt jest jak najbardziej oryginalny.
Odżywka jest droga ale BARDZO wydajna, ponieważ rozcieńcza się ją.
 
INNE WAŻNE LUB PRZYDATNE
 
 
Pianka do mycia mordki, wygodniejsza w użyciu od szamponu kiedy nie chcemy myć całego psa
 
 
Ważne , nie musicie kupować tych wszystkich produktów i na pewno nie od razu.
Najważniejsze rzeczy do pielęgnacji na start to szczotka, grzebień i szampon.
Jak nasz maluszek skończy około 5 miesięcy dokupujemy odżywkę do spłukiwania i odżywkę do rozczesywania bez spłukiwania. Do tego czasu kąpiemy malucha tylko szamponem a do rozczesywania używamy tylko wody w rozpylaczu. Wg mnie dopiero wtedy zaczną być one potrzebne.
 
Pamiętajcie, nie rozczesujemy psa na sucho, zawsze musimy spryskiwać włos mgiełką jak do kwiatów lub rozpylaczem fryzjerskim. Łatwiej się rozczesuje, włos nie elektryzuje się i jest to przyjemniejsze dla psa, bo szczotka łatwiej wchodzi we włos.
 
OBROŻA
 
Może to wydawać się takie błahe a jednak nie jest jeśli chcemy mieć ładnego beardie i aby było nam wygodniej.
Bearded Collie nie powinien chodzić przez cały dzień w obroży jedynie na spacerach. W przeciwnym wypadku włos będzie się w tym miejscu kołtunił i wycierał.
 
U szczenięcia nie jest to takie istotne może być zwykła obroża (nie szelki) ale kiedy nasz beardie jest już większy i ma długi włos szczerze polecam tzw. obroże półzaciskowe z podszyciem.
 

Polecam firmę Oh My Pet http://www.ohmypet.pl/
 
Mam nadzieję, że przygotowany materiał będzie dla Was pomocny. Jeśli o czymś zapomniałam piszcie podpowiem i pomogę. Oczywiście udostępnione przeze mnie linki to znane przez ze mnie strony ale oczywiście możecie spróbować znaleźć te same produkty taniej.
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz